Matte

1: Vad är 7 X 7

2: 3 personer som ska dela på 200 kronor vad blir det

3: 475-300+11-35

4: 1,8 delat på 2

5: om en burk läsk kostar 7 kronor och du har 57 hur många kan du köpa

6: 45,7 - 36,3

7: om du har 792 kr och du spenderar 66 kr varje dag hur många dar räcker det